Annyit tudunk róla, hogy az ókori Egyiptomban beavatási rítusoknál használták, Európában a középkortól kezdve alkalmazták újra. A Tarot nem kifejezetten jóskártya. Nem ad konkrét felvilágosítást a jövővel kapcsolatban, inkább segít abban, hogy feltárja jelenlegi problémáink gyökereit, kiutat, illetve döntéshelyzetekben megoldási lehetőségeket mutasson. Kiváló önismereti és önfejlesztési eszköz. Szimbólumai által betekintést nyerhetünk saját tudatalattink mélységeibe és így megtanulhatjuk alakítani saját sorsunkat. A tarot kártya 22 nagy arkánumból és 56 kis arkánumból áll.
A nagy arkánum az ember fejlődését és spirituális életútját jelképezi, míg a kis arkánum ennek részleteit fejti ki négy alapelemre, földre, vízre, levegőre és tűzre bontva. A ma ismert Tarot nagyon sok közvetítő által maradt fenn, hosszú időre csak a szimbólumok őrződtek meg, a lényegi, mély belső tartalom elveszett. A Tarot elnevezést az egyiptomi eredet hívei Ta-roshra (királyi út) vagy Thot nevére, a kabbalista eredet hívei a Torára (Törvény) vezetik vissza. TORA az Isteni törvényt jelenti, a latin ROTA jelentése kerék, az ORAT kinyilatkoztatás, ATOR egyiptomi istennő pedig a beavatásért volt “felelős”. Mindezek alapján Paul Foster Case 20. században alkotott mondata: Rota taro orat tora ator azt jelenti, hogy a Tarot kereke kinyilatkoztatja a beavatás törvényét. (Vagy másképp:
A Tarot kereke Athor törvényét hirdeti.) Óegyiptomi nyelven pedig a Tarot azt jelenti: a királyi (RO) út (TAR). A Tarot történetében bizonyosan nagy szerepe volt az egyiptomi ó birodalmat megelőzően a Kr.e. 3300-ban élt Hermész Triszmegisztosznak, a háromszor nagy, gyógyító orvosnak. Ő az egyiptomi írásjelek kitalálója, egyiptomi ősvallás alapítója, valamint a Tarot ősének, a Tabula Smaragdinának alkotója. NEKÜNK ÉLETÜNK megértésében, problémáink megoldásában segíthet.Az archaikus hagyomány szerint a Tarot képeit, szimbólumait a szakrális templomok falaira festették. A beavatásra várók sokszor éjszakákon át meditáltak itt, míg megértették valamennyi kép rejtett jelentését. A tudás birtokosának a Tarot képei elmesélték az emberi fejlõdés és a világegyetem misztériumát.
Gyakran az ibisz madár alakjában ábrázolt Thoth istent tekintették a Tarot patrónusának, hiszen Thoth ismerte az élet és a halál misztériumát, a sors törvényeit, és feljegyezte mind a halandók, mind a halhatatlanok cselekedeteit. Hogy rábízhassuk magunkat erre a különleges térképre, a legfontosabb, hogy megismerjük a használatát. Mit kell megtanulnom ebből az élethelyzetből? Miért éppen ez történik velem?
Minek köszönhető ez az élethelyzet kialakulása? Merre induljak tovább? Mire figyelmeztetnek ezek az események? Hogyan van mindez összhangban a feladatommal? Honnan indultam? Hová tartok? Milyen módon érhetem el céljaimat? És még számos hasonló kérdéseke kaphatjuk meg a választ.